Tipy na výlety z chaty

Pěší túry

Okruh přímo z chaty a nazpátek pěšky nebo autobusem.

Náročnější pěší turistika

Výlet na Praděd

Přímo z chaty po žluté nad Ovčárnu, k Ovčárně, na Praděd a přes Bílou Opavu do Karlové Studánky a zpátky k chatě přes Morgenland. Trasu lze i zkrátit a například z Ovčarny nebo z Karlové Studánky jet autobusem na zastávku Malá Morávka, Kopřivná. Tato trasa je náročnější a celý okruh je cca 27 km. Přesto pokud máte dostatek energie a celý den, můžete toho vidět za jeden den spoustu. Trasa je zajímavá i v zimě, kdy z důvodu náročnosti je dobré vyjít k Ovčárně, nebo i na Praděd. Doporučujeme si však vzít sněžnice, vzhledem k tomu, že se nad Ovčárnou standardně bývá hodně sněhu a jinak se budete zabořovat. Zároveň je dobré se teplé obléci, podmínky na holém vrcholku jsou často přirovnávány k podmínkám tundry. Následně můžete trasu sejít zpět, nebo se svést autobusem až k Malé Morávce.

GPS na mapy.cz
Kratší turistika v okolí

Výlet v okolí Malé Morávka a Karlova

Kratší turistika v okolí chaty vhodná i s kočárkem. Stačí se vydat po louce nad chatou a po cca 300 m se dostanete na turistickou trasu, kde se vydáte doleva, půjdete přes svah a stále rovně až se dostanete do Karlova. Z Karlova vede více tras, můžete jít podle navigace, odbočíte k hotelu Kamzík a půjdete stále rovně nahoru a dostanete se zpět na turistickou trasu ze které jste přišli. S kočárkem však doporučujeme jít stejnou trasou jakou jste přišli, protože cesta z Kamzíku je v některých místech velmi úzká a neupravená.

GPS na mapy.cz
Kratší turistika v okolí

Podívejte se na slunečný Morgenland

Z chaty se můžete podívat na vždy slunečný svah a zaniklou osadu Morgenland. Trasu lze prodloužit podle úvažení. Jedná se o naučnou stezku a pokud Vám trasa příjde krátká dá se jít směrem na Suchou Rudnou nebo do Karlové Studánky. Na Morgenlandu jsou v zimě i udržované běžkařské trasy, které jsou spíše v rovince a nebývají náročně.

GPS na mapy.cz