výlety v okolí MALÉ MORÁVKY

Jeseníky mají své kouzlo a každý si zde přijde na své

Připravili jsme si pro vás pár tipů na výlety a aktivity v okolí

V Malé Morávce a okolí si můžete odpočinout i podniknout něco akčnějšího

Chata se nachází 200 m od areálu Ski Areálu Kopřivná (130 metrů pokud půjdete pěšky pod hotelem Brans a Kopřivnou na svah, 300 metrů potom při sjezdu po louce k chatě), 300 m od turistické trasy a 250 m od autobusové zastávky Malá Morávka, Pod Kopřivnou

Nejbližší bazén a wellness je v hotelu Brans 70 m od chaty, dále pak v hotelu Kopřivná. Lázně nebo větší bazénové komplexy jsou nedaleko v Karlové Studánce a Bruntálu.

V zimě se na Malé Morávce i v okolí udržují běžkařské trasy. Na této stránce:bilestopy.cz se můžete podívat na jejich aktuální stav.

Pro více informací o výletech můžete navštívit stránky: Malá Morávka – Tipy na výlet (mistopisy.cz)

praděd

Pokud máte rádi turistiku, tak z chaty se na Praděd pěšky dostanete po žluté trase za zhruba 2-4 hodiny. 

Případně si můžete udělat kratší výlet z Ovčárny na Praděd a vyvézt se autobusem ze zastávky Kopřivná až na zastávku Ovčárna. Procházka po asfaltové cestě na Praděd vám zabere zhruba hodinu.

 
Karlova studánka

Jestli se chcete podívat na známé lázeňské město Karlova Studánka, které je od chaty cca 6 km vzdálené. Můžete zde dojet autem, autobusem, případně dojít pěšky. 

Pokud se rozhodnete jít do Karlové Studánky pěšky doporučujeme zvolit červenou trasu, kterou je to po rovince do Karlové Studánky cca 6 km. Jestli chcete něco náročnějšího, můžete jít Kmínkovou, Jelení a Kapitánskou cestou směrem na Hvězdu cca 11 km, poté cca 1 km po červené do Karlové Studánky.

Můžete zde ochutnat vynikající minerální vodu, dát si lázeňskou oplatku, nebo zajít do lázní a především se nadechnout nejčistšího vzduchu v republice.

MORGENLAND

Chcete- li zažít sluníčko celý den, neváhejte se podívat na naučné stezky v Morgenlandu.

Fyzicky se jedná o velmi nenáročné trasy, které zvládnou děti, nebo starší lidi a délku trasy si můžete zvolit sami.

Pokud chcete zjistit o Morgenlandu něco více a zajímá vás historie, doporučujeme tento web, kde se Pavel Škuba věnuje Morgenlandu podrobně.